Zwrot

ILE MAM CZASU NA ZWROT PRODUKTU?

Klient, będący Konsumentem może dokonać zwrotu – odstąpić od umowy sprzedaży zawartej za pośrednictwem e-sklepu na odległość bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie (na adres: Taranko sp. z o. o. „E-SKLEP” ul. Marynarki Polskiej 73b, 80-557 Gdańsk ) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres: bok@taranko.com) w terminie 30 dni od przyjęcia zamówienia do realizacji.

W JAKIM TERMINIE E-SKLEP TARANKO ZREALIZUJE MÓJ ZWROT?

W terminie 14 dni od dnia dostarczenia do e-sklepu towaru wraz z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem o zwrocie – odstąpieniu od umowy, Sprzedawca zobowiązany jest zwrócić Klientowi będącemu Konsumentem dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostawy towaru innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany w e-sklepie. Sprzedający oświadcza, iż jest uprawniony do wstrzymania się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta z tytułu umowy sprzedaży w przypadku jego odstąpienia od umowy do chwili otrzymania towaru z powrotem. Klient zobowiązany jest ponieść koszty wysyłki towaru do E-Sklepu. Oświadczenie o zwrocie – odstąpieniu od umowy mogą Państwo złożyć również za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-sklepu bok@taranko.com. Klient zobowiązany jest zwrócić Sprzedającemu towar niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia, w którym Klient zgłosił odstąpienie od umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem.

SKUTKI ZWROTU – ODSTĄPIENIA OD UMOWY SPRZEDAŻY

W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży towarów, umowa jest uważana za niezawartą. Jeśli Klient będący Konsumentem złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy zanim Sprzedający przyjął jego ofertę, oferta przestaje wiązać. Konsument zobowiązany jest ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towaru.

ABY ZWRÓCIĆ PRODUKT NALEŻY

Zwracany produkt musi być odesłany w takim samym stanie w jakim został doręczony, nie może być uszkodzony czy zniszczony, nie może nosić żadnych śladów użytkowania oraz musi posiadać oryginalne metki i w miarę możliwości oryginalne opakowanie.

1. Dokładnie zapakować i zabezpieczyć produkt.

2. Wypełnić formularz zwrotu, który został wysłany wraz z produktem (jeśli nie posiadają Państwo formularza można go wydrukować tutaj – pobierz formularz).

3. Zwracany produkt z dołączonym formularzem zwrotu należy odesłać na adres:

TARANKO SP. Z O.O. „E-SKLEP”
UL. MARYNARKI POLSKIEJ 73B
80-557 GDAŃSK

Nie odbieramy paczek z paczkomatów, punktów odbioru oraz nadanych za pobraniem.

By dokonać zwrotu przez paczkomat należy wejść na stronę inpost.pl/SzybkieNadania i wybrać opcję PACZKOMAT->DOM (tu proszę wpisać powyższy adres TARANKO).